O nás

Průvodcové dětí

Víme, že kvalita dětského klubu je postavena na kvalitě padagogů. O děti u nás pečují Lucie a Tereza, máme i dobrého mužského učitele. Důležité je pro nás i další vzdělávání učitelů a pravidelné supervize.

LucieLucie Mášová (hlavní pedagog)

Vystudovala Střední Pedagogické lyceum v Mostě a bakalářské studium Teorie a dějiny filmu a divadla v Olomouci. Vedla studentský filmový klub Jeden svět, hraje na kytaru, ráda maluje a jezdí na výlety, má vztah ke zvířatům a k přírodě vůbec. Dva roky pracovala ve státní mateřské škole na Praze 10, ze kterého chtěla projít do svobodnějšího a více tvůrčího prostředí.

 

 

TerezaTereza Votlučková (doprovodný pedagog)

Maturovala na pedagogickém lyceu v Praze, v současné době studuje na VOŠ, přestože se vlastně chtěla věnovat úplně jinému oboru. Osud tomu ale chtěl jinak a tři roky pracovala ve státní školce. Cítila se však příliš sešněrovaná a proto hledala svobodnější prostředí. Ráda tráví čas v přírodě, vyhledává dobrodružství, zpívá, čte a bojí se tmy. S dětmi má bohaté zkušenosti, ale nikdy ji nepřestanou překvapovat. Kdyby si mohla vybrat, chtěla by být indiánkou.

 

Papis NyassPapis Nyass
(pedagog ve Francouzském Lyceu, tanečník a skvělý hudebník, původem z africké Gambie)
Ve čtvrtek jezdí s dětmi do lesa.

 

Za projektem stojí

Klára LaurenčíkováKlára Šimáčková-Laurenčíková (koordinátorka projektu a pedagogický garant)
Vystudovala speciální pedagogiku na PedF UK, pracovala v Jedličkově ústavu a školách v Praze jako vychovatelka a koordinátorka týmu a v Charitě ČR s obětmi domácího násilí. Působila na MPSV a MŠMT – agendy – sociálně právní ochrany dětí a inkluzivního vzdělávání. Nyní je předsedkyní České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání a na Katedře spec. pedagogiky PedF UK. Absolvovala výcvik v systemické terapii a výcvik v somatickém koučování. Je matkou dvou dětí.

 

Vanda ŠvihlováVanda Švihlová (koordinátorka projektu, administrativa a provoz)
Aktuálně majitelka Prostoru 8 na pražských Vinohradech a matka dcery Barborky.
Původem vystudovaná historička-archivářka, dlouho pracovala v rodinné firmě, poté ve vystudovaném oboru, aby nakonec skončila jako svobodný člověk, kterého baví jeho práce. K tomu hodně cvičí, tančí a zpívá a je ráda na světě. Cítí se jako člověk, který plně žije svůj život.

 

Martin ŠvihlaMartin Švihla (strategie a organizace, osobní rozvoj pedagogů)
Martin Švihla je učitel bojového umění aikidó, lektor kurzů osobního rozvoje i firemního vzdělávání (mužské semináře, kurzy konstruktivního řešení konfliktů…) a soukromý podnikatel. V minulosti byl webovým vývojářem i vysokoškolským pedagogem, absolvoval také tříleté studium japonské masáže shiatsu. Jeho aktuální projekty se dotýkají rozvoje těla, vědomí a komunikace.
Více o Martinovi na www.martinsvihla.cz.

 

 Partneři

Asociace lesních mateřských školAsociace lesních mateřských škol
Živé děti jsou certifikovaným členem Asociace LMŠ a splňují standard kvality pro lesní mateřské školky. V roce 2016 získali certifikát Asociace lesních mateřských škol.

 

 

 

Městská část Praha 2
Městská část Praha 2
Děkujeme Městské části za podporu v roce 2017 a 2018.

California baptist university is regionally accredited by the wasc senior college and university commission, click for source amongst other agencies