Cloud

Letní tábory

Img

V červenci a srpnu je školka otevřená. Pro děti jsou připravené zábavné tématické týdny (pondělí-čtvrtek, v čase 8.30-16) formou příměstského tábora s pravidelnými výlety do lesa.

Tento prázdninový provoz nabízíme i dětem, které k nám běžně do školky nechodí. Cena “týdne” je 2400 Kč (pondělí-čtvrtek) vč. jídla. V případě zájmu nám napište na info@zivedeti.cz nebo zavolejte Vandě Švihlové na 603 752 468.

Letní program

Cílem příměstských táborů je poskytnou městským dětem možnost výletů do přírody se zajímavým programem. Ve výuce používáme principy lesní pedagogiky a ekologické výchovy.

 • img
  img
  Tvořivý týden (5.-8.7. a 2.-5.8.)

  Během týdne oslovíme dětskou kreativitu tvořením různými výtvarnými technikami a materiály. Čeká nás výroba atlasů mraků a voňavého náramku s herbářem. V lese vytvoříme společný obraz z toho, co kolem nás roste, kvete, pučí a voní. Zahrajeme si lesní loutkové divadlo. Budeme vyrábět ze dřeva.

 • img
  img
  Technický týden (12.-15.7. a 9.-12.8.)

  Potrápíme mozkové závity šiframi, tajnými vzkazy, čekají nás známé i neznámé špionské techniky. Naučíme se dekódovat neviditelné vzkazy, všímat si znamení v mapách a krajině. Navštívíme Národní Technické muzeum. Čekají nás zábavné pokusy a experimenty.

 • img
  img
  Tábornický týden (19.-22.7. a 16.-19.8.)

  Vyzkoušíme si dovednosti přežití v divoké přírodě. Užijeme si atmosféru u vlastnoručně rozdělaného ohně a stavbu přístřešku a hráze na potoce. Mladí zálesáci se vydají po stopách divoké zvěře a dozvědí se, jak přírodu chránit.

 • img
  img
  Týden řezbářství (26.-29.7. a 23.-26.8.)

  Každé dřevo je na něco dobré, každé jinak voní, má jinou strukturu, tvrdost a barvu, to si ukážeme. Seznámíme děti s nástroji řezbářského řemesla a základy bezpečnosti při jejich používání. Kdo bude mít dost kuráže a trpělivosti odnese si domů vlastnoručne vyrobený výrobek.

Důležité odkazy

The Parent Handbook provides new parents with an understanding of the mission, philosophy, policies, and procedures followed at our centre.

 1. vždy se seznámíme s novými dětmi a prostorem školky, budeme hrát socializační hry uvnitř i v přírodě

 2. každý den bude čas na experimentování, tvoření, zpívání i pohyb v zázemí

 3. budeme zkoumat přírodu mimo centrum i prostředí okolo nás, parky Grébovka, Riegerovy sady, Petřín...

 4. pravidelně pojedeme vláčkem do lesa a k potokům mimo Prahu

 5. a samozřejmě si budeme opakovat pravidla bezpečnosti a péče o sebe i přírodu

 6. programem budou provázet vždy kmenoví lektoři klubu s asistenty