Cloud

Letní tábory

Img

V červenci a srpnu je školka otevřená. Pro děti jsou připravené zábavné tématické týdny (pondělí-čtvrtek, v čase 8.30-16) formou příměstského tábora s pravidelnými výlety do lesa.

Tento prázdninový provoz nabízíme i dětem, které k nám běžně do školky nechodí. Cena „týdne“ je 3200 Kč (pondělí-čtvrtek) vč. jídla. V případě zájmu nám napište na info@zivedeti.cz nebo zavolejte Vandě Švihlové na 603 752 468.

Letní program

Cílem příměstských táborů je poskytnou městským dětem možnost výletů do přírody se zajímavým programem. Děti čeká dobrodružství, výlety do lesa a k vodě, práce se dřevem a přírodninami. Jednotlivými týdny se bude prolínat uvedené téma. Ve výuce používáme principy lesní pedagogiky a ekologické výchovy.

 • img
  img
  Od narození do školky (29.7.-1.8. a 26.8.-29.8.)

  Probereme téma rodina: pojmenování rolí, výroba rodinného stromu (děti, rodiče, prarodiče). Ukážeme si emoce. Probereme, co je kamarádství. Co jsou naše potřeby a jak si o ně říci. Celý týden nás budou doprovázet tři plyšáci, děti je vezmou i domů a ukážou jim, kde a jak bydlí. Poslední den bude zároveň první den plyšáků ve školce.

 • img
  img
  Zvířátka v lese (8.-11.7. a 5.-8.8.)

  Budeme se učit poznávat zvířata v lese (veverka, divoké prase, laň, zajíc), jejich denní režim, jídelníček, místa kde žijí. Jakou mají rodinu a kdo se jak stará o své potomky. Určíme, jaké místo v lese kdo má. Seznámíme se se zvířecí kapelou. A povíme si, jak se starat doma o zvířátka (psa, kočku, koně či rybičky:). Budeme vyrábět krmelec nebo budku pro ptáčky.

 • img
  img
  Tajemství bylinek (15.-18.7. a 12.-15.8.)

  Každá rostlina má svůj léčivý dar. Stará bylinkářka nám ukáže, které rostliny sbírat v lese, z čeho se dá uvařit čaj. Co použít na ránu a co na dobrou chuť. Budeme vyrábět herbář. Budeme sledovat, kde bylinky rostou a co jim dělá dobře. Zasadíme si svoje bylinky a budeme o semínka pečovat celý týden.

 • img
  img
  Z pohádky do pohádky (22.-25.7. a 19.-22.8.)

  Každý má svojí oblíbenou pohádku. Každý den nás bude čekat jedna, kterou si povíme, zahrajeme a vyrobíme si k ní nějakou pomůcku. Čekají nás pohádky O řepě, Červená karkulka, Tři prasátka a O popelce. Kdo má kostým, bude se nám hodit na ranní kruh. Vysvětlíme si, co je to kouzlo. Budeme mluvit o vlastnostech pohádkových postav.

Důležité odkazy

The Parent Handbook provides new parents with an understanding of the mission, philosophy, policies, and procedures followed at our centre.

 1. vždy se seznámíme s novými dětmi a prostorem školky, budeme hrát socializační hry uvnitř i v přírodě

 2. každý den bude čas na experimentování, tvoření, zpívání i pohyb v zázemí

 3. budeme zkoumat přírodu mimo centrum i prostředí okolo nás, parky Grébovka, Riegerovy sady, Petřín...

 4. pravidelně pojedeme vláčkem do lesa a k potokům mimo Prahu

 5. a samozřejmě si budeme opakovat pravidla bezpečnosti a péče o sebe i přírodu

 6. programem budou provázet vždy kmenoví lektoři klubu s asistenty