Cloud

O nás

Img

Seznamte se s našim týmem

Lidé z klubu Živé děti

Víme, že kvalita dětského klubu je postavena na kvalitě lektorů, proto vytváříme přátelské, svobodné a tvůrčí pracovní prostředí i pro lidi našeho týmu. O děti u nás pečují lektoři s pedagogickým vzděláním nebo lidé se zkušenostmi s mimoškolní pedagogikou. Důležité je pro nás i další vzdělávání lektorů a pravidelné supervize a porady. Naši lektoři se řídí Etickým kodexem pedagoga lesní mateřské školy.

avatar
cloud
James Pilkington

lektor

Narodil se v Anglii, ale v Čechách a Praze žije již dlouhých 20 let. Živí se se jako režisér a scénárista, ale díky své mamince, která celý život pracovala ve školce, měl k malým dětem vždy blízko.

Díky covidové pauze si mohl doplnit vzdělání jako zážitkový pedagog anglického jazyka a poté, co jeho dcera začala chodit do Živých dětí, začal vést kroužek hravé angličtiny, který se postupně přelil do vícedenního průvodcování.

K dětem má vřelý a hravý vztah, miluje přírodu a hry.

avatar
cloud
Jiří Krupka

hlavní lektor

Maturoval na technickém lyceu v Praze, nyní si rozšiřuje specializaci pro předškolní vzdělávání na VOŠ Jabok. Založil a vedl 6. oddíl v dětské vodácko-turistické skupině KONDOR ŠÁN. Pracoval v IT a účetnictví, něco mu tam scházelo.

K práci s dětmi a přírodě se vrátil na základě prožitku s rodinnými konstelacemi. Rád je v přírodě, žasne nad tím co příroda umí. Rozdělávání ohně, lesní výtvory a pohyb mu dělají radost. Největší radost má ze společné hry a tvoření. Práce s dětmi je mu nekončící vzájemnou inspirací a výměny pohledů na svět kolem nás.

Ve školce vede program a předškolní vzdělávání.

avatar
cloud
Kateřina Černá

lektor

Vystudovala Fakultu užitého umění a designu v Ústí nad Labem. Po studiu odjela do Velké Británie, kde pracovala jako au-pair a dobrovolník pro Healing Art Centrum. To se zaměřovalo na pomoc lidem prostřednictvím terapeutické jógy. Po návratu do Čech se stala jógovým terapeutem. Dnes spolupracuje s Psychiatrickou nemocnicí v Bohnicích a vede terapeutické lekce na dětském psychiatrickém oddělení v Thomayerové nemocnici.

Kreativní práci s dětmi zaměřenou na hru a pobyt v přírodě má moc ráda. Je zastánce laskavého přístupu, respektu a vytváření prostoru pro jejich rozvoj dovedností a vlastního objevovaní.

avatar
cloud
Vanda Švihlová

předseda spolku, administrativa a provoz

Aktuálně majitelka Prostoru 8 na pražských Vinohradech. Původem vystudovaná historička-archivářka, dlouho pracovala v rodinné firmě, poté ve vystudovaném oboru. Celých 10 let vedla kavárnu Bi(str)o Zahrada, aby nakonec skončila jako svobodný člověk, kterého baví jeho práce. K tomu hodně cvičí, tančí a zpívá a je ráda na světě. Cítí se jako člověk, který plně žije svůj život. Založila klub v roce 2014 pro svoji dceru a od té doby ji vede a stará se o plynulý provoz.

avatar
cloud
Martin Švihla

strategie a organizace, osobní rozvoj lektorů

Martin Švihla je učitel bojového umění aikidó, lektor kurzů osobního rozvoje i firemního vzdělávání (mužské semináře, kurzy konstruktivního řešení konfliktů…) a soukromý podnikatel. V minulosti byl webovým vývojářem i vysokoškolským pedagogem, absolvoval také tříleté studium japonské masáže shiatsu. Jeho aktuální projekty se dotýkají rozvoje těla, vědomí a komunikace. Více o Martinovi na www.martinsvihla.cz. Stará se o správné směřování a rozvoj klubu.

Partneři

Asociace lesních mateřských škol

Živé děti jsou členem Asociace LMŠ a splňují standard kvality pro lesní mateřské školky. Roku 2016 jsme získali certifikát Asociace lesních mateřských škol.

Městská část Praha 2

Děkujeme Městské části za podporu v roce 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 a 2023.

Partneři

Asociace lesních mateřských škol Živé děti jsou certifikovaným členem Asociace LMŠ a splňují standard kvality pro lesní mateřské školky. V roce 2016 získali certifikát Asociace lesních mateřských škol.

Městská část Praha 2 Děkujeme Městské části za podporu v roce 2017, 2018 a 2019